Radnica Vás pozýva

 • Večer spomienok na Violu a Juraja Fischerovcov (divadlo RAMAGU - Mengeleho dievča)
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Vo štvrtok 26. mája 2022 si spomienkovým večerom v Mestskom múzeu Lučenec pripomenieme lučenecké osobnosti manželov Juraja a Violu Fischerovcov. Nedožité 100. narodeniny a výročie úmrtí ľudí, ktorí svojim životom hlboko zasiahli nielen do dejín Slovenska, si uctíme spomienkami spisovateľky Veroniky Homolovej Tóthovej. Večer ukončíme monodrámou spracovanou na základe jej knihy Mengeleho dievča, v podaní divadla RAMAGU zo Spišskej Starej Vsi. Životný príbeh pani Violy Stern Fischerovej a Juraja Fischera aj v dnešnej dobe má čo povedať, určite inšpirovať a varovať... Srdečne vás pozývame. Vstup na úvodné spomienkové stretnutie do malej obradnej sály je voľný, na divadelné predstavenie, ktoré sa uskutoční vo veľkej sále na poschodí, si je potrebné zakúpiť vstupenku. Predpredaj - MIC Lučenec alebo online na kultura.lucenec.sk Cena 10 €.
 • Viac na Facebooku
 • Noc múzeí a galérií 2022 - Život a podoby Lučenca
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Milí priatelia, po dvoch rokoch nútenej prestávky vás opäť s radosťou pozývame spoločnú oslavu sviatku všetkých európskych múzeí, na NOC MÚZEÍ A GALÉRIÍ 2022, s podtitulom ŽIVOT A PODOBY LUČENCA! Budeme sa na vás tešiť v celom areáli našej Radnice - Mestského múzea Lučenec 14. mája 2022 od 18:00 – 22:00. Čo všetko môžete u nás vidieť, počuť, zažiť, ochutnať...? Skrátka, na čo všetko sa môžete tešiť 🙂 - sprístupnenie jedinečnej makety zobrazujúcej mesto Lučenec v roku 1907 - život a podoby mesta na historických záberoch zo zbierky Jána Rumpela (Starý Lučenec - Losoncz, Novohradská župa Nógrád vármegye) - hudobné variácie v podaní 35 členného dychového orchestra Vojenskej hudby Ozbrojených síl Slovenskej republiky Bratislava - čarovný svet klobúkov „IVKY“ Ivany Jackuliakovej - noblesný svet mešťanov v podaní dám v dobovom oblečení - dobové tanečné kreácie vám predvedú tanečníci z tanečnej školy DANCE ATTACK - ochutnávka dobrôt lučeneckých cukrárok a pekárok, chýbať nebude ani legendárny kornútok z TAVERNY Lehár v Redute a chuťovky šéfkuchára Ferryho Szeplákyho 😉 - opojná vôňa a chuť výberovej kávy FRIŠNÁ - pre detských návštevníkov budú ako vždy nachystané kreatívne tvorivé dielne s Izabellou, Mirkou a Dankou. Programom sprevádza konferencier Matej Gajdoš. Ráčte vstúpiť, tešíme sa na vás! 🙂 Vstupné dobrovoľné. Partneri, ktorí nás podporili: Banskobystrický samosprávny kraj Oblastná organizácia cestovného ruchu Novohrad a Podpoľanie Ozbrojené sily SR Tanečná škola DANCE ATTACK
 • Viac na Facebooku
 • PODUJATIE ZRUŠENÉ (z technických príčin) Jesus Christ Superstar
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Veľká noc je najvýznamnejší kresťanský sviatok, ku ktorému Mestské múzeum Lučenec pripravilo projekciu rockovej opery JESUS CHRIST SUPERSTAR. Autori Tim Rice a Andrew Lloyd Webber ju vytvorili v roku 1969. Príbeh opery je o poslednom týždni života Ježiša Krista od jeho príchodu do Jeruzalema, po jeho ukrižovanie. Vstup je voľný, srdečne vás pozývame! Premietať sa bude na Radničnom námestí.
 • Viac na Facebooku

Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016 a sprístupnené v septembri 2017.

Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí.

V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov a pod. Hlavná sála je využívaná napr. aj na konferencie, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.