Radnica Vás pozýva

 • Vôňa benzínu - predstavenie knihy spojené s výstavou vozidiel
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Pozývame Vás na podujatie s názvom Vôňa benzínu - predstavenie rovnomennej knihy spojené s komentovaným premietaním fotografií a výstavou historických a športových vozidiel. Bola to zvláštna doba. Motocykloví výrobcovia (ČZ – motokros, Jawa – plochá dráha) vyrábali motocykle pre Majstrov sveta, ktorí však boli prevažne zo zahraničia. Pretože naši špičkoví športovci, až na malé výnimky, nemohli cestovať za „železnú oponu“. Všetci povinne pracovali, za čo dostávali sociálne istoty. Neexistovali počítače, internet či mobily. Viacej času zostávalo na mimopracovné aktivity. Tu sa ukázala manuálna zručnosť a odbornosť niektorých jedincov. Sami si stavali pretekárske stroje (motokáry, buginy), na ktorých sa potom mohli dosýta vyblázniť na uzavretých tratiach. Lučenec bol v tej dobe priemyselným centrom, ktorého podniky ponúkali zázemie pre podporu takýchto aktivít. Práve preto tu v 70. a 80. rokoch 20. storočia vyrástlo také množstvo pretekárov v motoristickom športe. A neboli to žiadne „padavky“. Napriek tomu, že všetci boli amatérski pretekári (sponzorská podpora bola ojedinelá), dokázali do Lučenca navoziť veľkú kopu vencov za umiestnenia na stupňoch víťazov. A majstrovských titulov, ktoré získali v hodnotení Majstrovstiev Slovenska či Československa. V motokárach aj medzinárodné. Dnes už, žiaľ, upadli do zabudnutia. Pripomenúť si tento šport, poometať prach zo starých fotografií a priblížiť atmosféru toho obdobia si kladie za úlohu publikácia, ktorú slávnostne uvedieme dňa 17. októbra 2019 o 17,00 hod v priestoroch Radnice/Mestského múzea Lučenec. Záujemcovia si budú môcť v čase od 16,00 hod prezrieť niektoré kúsky tohto majstrovstva na Ulici Dr. Herza. Vstup voľný.
 • Viac na Facebooku
 • Nežná 30 - séria podujatí k 30.výročiu Nežnej revolúcie
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Srdečne Vás pozývame na podujatia, ktorými by sme si radi pripomenuli významné 30.výročie novembrových udalostí na území nášho mesta a v celom bývalom Československu. Pri tejto príležitosti došlo k spojeniu síl a nápadov viacerých subjektov, pôsobiacich v Lučenci a program Vám prezentujeme ako jeden celok, hoci ide o sériu viacerých akcií Propram: 25.10.2019 - Kino Apollo 10:30 Talkshow Velvet pre žiakov a študentov SŠ 18:00 Exkluzívna predpremiéra filmu Amnestie, za účasti hlavných protagonistov - herci Marek Majeský, Gregor Hološko, Ján Jackuliak, Lukáš Pelč, Natália Germániová, producent Maroš Hečko, režisér Jonáš Karásek 7.11. 2019 - Radnica Lučenec / MMLC 10:00 Diskusia určená pre študentov stredných škôl na tému politické „elity“ čias nedávno minulých, známe aj menej známe skutočnosti 17:00 Otvorenie výstavy “Nežná” 18:00 Premietanie filmu Ukradnutý štát + diskusia réžia Zuzana Piussi, 13.11.2019 - Radnica Lučenec 17:00 Diskusia s aktérmi Nežnej revolúcie z Bratislavy Františkom Mikloškom, Petrom Zajacom a hlavnými účastníkmi novembrových udalostí z Lučenca. Moderuje novinár Karol Sudor 17.11. 2019 - Radnica Lučenec / MMLC 16:00 Nežná kávička - hudobný recitál s Petrom Janků 17:00 Spomienkové zhromaždenie na Radničnom námestí Moderuje Vilo Stankay 18:30 Koncert Szidi Tobias - veľká sála Radnice na poschodí (predkapela ThisHarmony) 27.11. Námestie republiky 17:00 Odhalenie pamätnej tabule k 30. výročiu Nežnej revolúcie Vstup na všetky podujatia (okrem premiéry filmu Amnestie) je BEZPLATNÝ! Na film Amnestie je vstupné 5 eur a je možné si ho zakúpiť v predpredaji v MIC, kine Apollo a online na kultura.lucenec.sk Zúčastnené organizácie a subjekty: Mesto Lučenec LUKUS/Mestské múzeum Lučenec Novohradské osvetové stredisko Lučenec Novohradská knižnica Lučenec Iniciatíva Za slušné Slovensko Filmový klub Priestor Klub policajnej histórie Lučenec
 • Viac na Facebooku
 • ŽENA vs. MUŽ (Lučenec)
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Je možné harmonicky zladiť svet mužov a žien? Prečo sa muži a ženy vyrovnávajú s ťažkými situáciami inak? Aké sú rozdielnosti medzi neurologickými danosťami či emočnými potrebami mužov a žien? Vedecké poznatky v oblasti vzťahov sa posúvajú míľovými krokmi vpred, napriek tomu je u terajších novomanželov až 40 % pravdepodobnosť rozvodu do piatich rokov, najčastejšie pre rozdielnosť pováh alebo neveru. Osvojte si základy umenia porozumieť príčinám správania sa opačného pohlavia a harmonizujte svoje vzťahy. ● mužský a ženský princíp ● neurologické predispozície mužov a žien ● rozdielnosti mužských a ženských potrieb ● ako znižovať mieru vlastného stresu ● attachment v partnerských vzťahoch ● efektivita komunikácie z pohľadu vzťahového rastu a deštruktivity 24. október (štvrtok) 17:30 - 20:00 Počet vstupeniek v predpredaji (link vyššie) je limitovaný na 140 ks, vstupenky môžete zakúpiť aj priamo v budove Radnice. Prednáškou Vás v rámci slovenského turné bude sprevádzať Mgr. Kos - mental koučka so špecializáciou na vzťahovú dynamiku a transformáciu. S klientmi pracuje v rámci individuálnych, párových i rodinných koučingov, poradenstva v oblasti rozvoja detí, EFT a komunikačného poradenstva.
 • Viac na Facebooku

Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016 a sprístupnené v septembri 2017.

Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí.

V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov a pod. Hlavná sála je využívaná napr. aj na konferencie, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.