Radnica Vás pozýva

 • Nežné oko - výstava v rámci Mesiaca fotografie
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Projekt Mestského múzea Lučenec NÁZOR NA MESTO/ keď sa povie Lučenec... sa tento rok posunul do ďalšej kategórie. V novembri, mesiaci venovanému fotografii, prinášame pohľad žien – fotografiek, ktorých spája s Lučencom osobné puto a ponúkajú nám cez svoju tvorbu svoj jedinečný pohľad. Katarína Acél Gáliková predstavuje reportážnu fotografiu, Mária Zajacová poetické zobrazenie a Nina Pacherová hĺbavejšiu sondu do vzťahu človeka a prírody. Ženy pochádzajúce z Lučenca pôsobia mimo neho, ale nostalgicky sa domov vracajú, Mestské múzeum je preto ten správny priestor návštevníkom prezentovať ich tvorbu. Rozhodli sme sa prezentáciu posunúť aj do verejného priestoru, ukážku tvorby autoriek budete môcť nájsť aj na billboardoch v meste. Srdečne Vás pozývame na slávnostné otvorenie výstavy vo štvrtok 24. novembra 2022 (štvrtok) o 16,30 vo výstavných priestoroch Mestského múzea Lučenec. Pri príležitosti slávnostného otvorenia výstavy sa uvedie do života aj kniha LUČENEC S.K., o 16,00 hod, ktorá dokumentuje tvorbu fotografov Ondreja Kamenského a Stanislava Spišiaka st. Kurátor: Marcel Mižúr Výstavu sme venovali charizmatickému lučeneckému fotografovi Michalovi Hankovi. Za bezplatné poskytnutie reklamného priestoru ďakujeme firme REDOX s.r.o. a Mestskej tržnici Lučenec s.r.o.
 • Viac na Facebooku
 • Diskusný večer nad knihou - Hasta la vista komunista
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Pozývame vás na ďalší zo série diskusných večerov v Radnici/Mestskom múzeu, ktorý tentokrát súvisí s výročím Nežnej revolúcie. Budeme sa rozprávať o novej knihe Hasta la vista komunista a spolu s Karolom Sudorom a Zuzanou Mistríkovou si zaspomíname na okupačný štrajk študentov v budove VŠMU i na spoločenské a politické dianie od novembrových udalostí 1989. Tešíme sa na vás 29. novembra o 17:00 v priestoroch malej sály na prízemí Radnice. Podujatím nás prevedie Krasimír Damjanov. Vstupné dobrovoľné.
 • Viac na Facebooku
 • 8. Jazzové Lístie
 • Kino Apollo Lučenec
 • 8. JAZZOVÉ LÍSTIE Rozpočtová organizácia LUKUS, Novohradské osvetové stredisko Lučenec a Mesto Lučenec Vás pozývajú na 8. Jazzové lístie Podujatie, ktoré obľubujú milovníci kvalitnej hudby, úžasných interpretačných výkonov a vynikajúcej atmosféry, vstupuje do ôsmeho ročníka svojej existencie. Návštevníci festivalu sa môžu tešiť na dva večery vyplnené umením Slovenskej jazzovej špičky, ale aj hosťa zo zahraničia. Tak ako je trendom aj na iných kvalitných festivaloch aj Jazzové lístie ponúka dramaturgiu na rozhraní čistokrvného jazzu a rôznych iných žánrov. V tomto roku dostávajú rovnaký priestor mladšie avšak nesporne talentované kapely, ktorých nekonvenčný prístup ku hudbe a kompozícii sľubuje nevšedný zážitok, a zabehnuté, rokmi overené stálice na našej jazzovej scéne.. Súčasťou festivalu bude aj burza vinylových LP platní, festivalový bar, štýlovo nasvietený interiér, premietanie fotografií z predchádzajúcich ročníkov. V roku 2021 sa festival po prvý krát konal v kine Apollo, a tento priestor sa osvedčil. Kino ponúka vynikajúcu akustiku, a lepšie možností zázemia pre účinkujúcich ako aj techniku či organizátorov. V prestávkach krásne nasvietené priestory veľkého foyer pri dobrom drinku určite ocenia aj návštevníci o ktorých sa postará a občerství ich kvalitný gastro EATelier Program Piatok 21.10.2022 16:00 Otvorenie kina Apollo a baru, zahájenie burzy LP vinylov. Možnosť na debaty a stretnutia pred koncertom 19:00 - 20:00 The Lawn Dogs (HU -SK) 20:30 - 21:30 Darkness Positive (SK) Sobota 22.10.2022 16:00 Otvorenie kina Apollo a baru, zahájenie burzy LP vinylov. Možnosť na debaty a stretnutia pred koncertom 19:00 - 20:00 AMC TRIO UNIT 20:30 - 21:30 Silvia Josifoská & Band Vstupné: Permanentka na dva dni 10,- Eur Jeden deň 6,- Eur Príďte si užiť jesenný víkend v spoločnosti špičkovej muziky, priateľov a skvelých pohodových ľudí na 8. Jazzové lístie. Predpredaj vstupeniek: MIC Lučenec www.kultura.lucenec.sk Tešíme sa na Vás. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia (FPU) Podujatie sa koná s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja
 • Viac na Facebooku

Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016 a sprístupnené v septembri 2017.

Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí.

V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov a pod. Hlavná sála je využívaná napr. aj na konferencie, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.