Radnica Vás pozýva

 • Nežná 30 - spomienkové popoludnie
 • Mesto Lučenec
 • Mesto Lučenec, LUKUS a Novohradské osvetové stredisko v Lučenci Vás pozývajú na podujatie, na ktorom si pripomenieme pohnuté udalosti z novembra roku 1989. Radi Vás privítame v priestoroch Mestského múzea v budove historickej Radnice na ul.Dr.Herza. Čaká na Vás výstava, recitál pesničkára Petra Janku, na ktorom Vás pohostíme kávičkou či čajíkom. Na Radničnom námestí sa uskutoční spomienkové zhromaždenie s príhovormi priamych aktérov "nežnej" revolúcie v Lučenci. Toto zhromaždenie obzvláštni aj jedno zaujímavé prekvapenie, ktoré pripomenie realitu 17.novembra roku 1989... Na záver to bude koncert známej slovenskej herečky a šanzonierky Szidi Tobias, ktorej predkapelu bude robiť zaujímavé lučenské zoskupenie ThisHarmony. VSTUP NA PODUJATIE JE VOĽNÝ!!! Srdečne Vás pozývame pripomenúť si s nami tento významný historický míľnik v naších dejinách! Časový harmonogram podujatia: 16:00 Peter Janku - recitál s kávičkou a čajíkom (malá sála na prízemí Radnice) 17:00 Spomienkové zhromaženie (Radničné námestie pred Radnicou) 18:30 Koncert Szidi Tobias a ThisHarmony (koncertná sála na poschodí Radnice)
 • Viac na Facebooku
 • Nežná 30 - séria podujatí k 30.výročiu Nežnej revolúcie
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Srdečne Vás pozývame na podujatia, ktorými by sme si radi pripomenuli významné 30.výročie novembrových udalostí na území nášho mesta a v celom bývalom Československu. Pri tejto príležitosti došlo k spojeniu síl a nápadov viacerých subjektov, pôsobiacich v Lučenci a program Vám prezentujeme ako jeden celok, hoci ide o sériu viacerých akcií Propram: 25.10.2019 - Kino Apollo 10:30 Talkshow Velvet pre žiakov a študentov SŠ 18:00 Exkluzívna predpremiéra filmu Amnestie, za účasti hlavných protagonistov - herci Marek Majeský, Gregor Hološko, Ján Jackuliak, Lukáš Pelč, Natália Germániová, producent Maroš Hečko, režisér Jonáš Karásek 7.11. 2019 - Radnica Lučenec / MMLC 10:00 Diskusia určená pre študentov stredných škôl na tému politické „elity“ čias nedávno minulých, známe aj menej známe skutočnosti 17:00 Otvorenie výstavy “Nežná” 18:00 Premietanie filmu Ukradnutý štát + diskusia réžia Zuzana Piussi, 13.11.2019 - Radnica Lučenec 17:00 Diskusia s aktérmi Nežnej revolúcie z Bratislavy Františkom Mikloškom, Petrom Zajacom a hlavnými účastníkmi novembrových udalostí z Lučenca. Moderuje novinár Karol Sudor 17.11. 2019 - Radnica Lučenec / MMLC 16:00 Nežná kávička - hudobný recitál s Petrom Janků 17:00 Spomienkové zhromaždenie na Radničnom námestí Moderuje Vilo Stankay 18:30 Koncert Szidi Tobias - veľká sála Radnice na poschodí (predkapela ThisHarmony) 27.11. Námestie republiky 17:00 Odhalenie pamätnej tabule k 30. výročiu Nežnej revolúcie Vstup na všetky podujatia (okrem premiéry filmu Amnestie) je BEZPLATNÝ! Na film Amnestie je vstupné 5 eur a je možné si ho zakúpiť v predpredaji v MIC, kine Apollo a online na kultura.lucenec.sk Zúčastnené organizácie a subjekty: Mesto Lučenec LUKUS/Mestské múzeum Lučenec Novohradské osvetové stredisko Lučenec Novohradská knižnica Lučenec Iniciatíva Za slušné Slovensko Filmový klub Priestor Klub policajnej histórie Lučenec
 • Viac na Facebooku
 • Ukradnutý štát (film + Diskusia)
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Dokumentárny film, SR, ČR 2019, 79 min Réžia: Zuzana Piusi VSTUP VOĽNÝ (vďaka Bach Systems Lučenec) Film výraznej filmárky Zuzany Piussi, ktorá sa vo svojej tvorbe zameriava na dôležité spoločenské témy (Nemoc tretej moci, Od Fica do Fica, Krehká Identita, Ťažká voľba...). Po filme sa, ak bude chuť a s kým porozprávame o situácii v našom štáte, kam sa dopracoval za 30 rokov a kam sa môže uberať po najbližších voľbách. Dramatické rozprávanie o novom type spoločenského zriadenia, v ktorom tradičné štátne štruktúry nahrádza mafia s oligarchiou. A o tom, ako urobiť, že sa o tom verejnost nič nedozvie. Kauza Gorila predstavovala prelom v moderných dejinách Slovenska. Diera do steny konšpiračného bytu znamenala zároveň dieru do fasády demokratického štátu a vládnutia. Viedla nakoniec k pádu slovenskej vlády, ale vyniesla k vláde späť Roberta Fica, hoci bol tiež významným aktérom týchto aktivít. Túto periódu reflektoval film Zuzany Piussi Od Fica do Fica. Ukradnutý štát začal vznikať ako ohliadnutie za aktérmi práve tohto filmu. Krátko po začiatku nakrúcania došlo k zavraždeniu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a natáčanie nabralo iný smer. Vo filme vystupujú advokáti, blogeri, novinári a (bývalí?) agenti spravodajských služieb. Výsledný tvar reflektuje mechanismy ovplyvňovania štátu aj verejnej mienky prostredníctvom kompromitujúcich materiálov, utajovania alebo naopak poskytovania určitých informácií v určitý čas tak, aby sa ustálil naratív, ktorý väčšina ľudí akceptuje ako skutočnosť …
 • Viac na Facebooku

Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016 a sprístupnené v septembri 2017.

Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí.

V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov a pod. Hlavná sála je využívaná napr. aj na konferencie, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.