Radnica Vás pozýva

 • Fotrova kára 2022 - 8.ročník zrazu lučenských veteránov
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Srdečne vás pozývame na tradičné sprievodné podujatie Dní mesta Lučenec, Fotrovu káru - zraz lučenských veteránov. Kde sa okrem domácich veteránov, z Veteran klubu Lučenec, samozrejme predstavia aj hostia z celého Slovenska. Po nútenej covidovej prestávke sa tento rok uskutoční už 8.ročník zrazu a tento krát sa na vás budeme tešiť na ul. Dr. Herza, keďže Masarykovu ul. obsadí Novohradský jarmok. Ako hudobný hosť sa predstaví fenomenálna revivalová kapela RevoLucie 🙂 Tešíme sa na vašu návštevu! Hlavní organizátori: Veteran klub Lučenec, Mesto Lučenec, Mestská tržnica a LUKUS Podujatie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj
 • Viac na Facebooku
 • Rozprávkové pódium 2022 - divadelný a literárny minifestival pre deti
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Mesto Lučenec a LUKUS vás pozývajú na jubilejný 10.ročník podujatia Rozprávkové pódium, divadelného minifestivalu pre celú rodinu, ale najmä pre našich najmenších divákov a čitateľov. Obľúbené podujatie sa za posledné roky stalo neoddeliteľnou súčasťou veľkého Lučenského hodovania a nebude tomu inak ani tento rok. Návštevníci, malí aj veľkí, sa môžu tešiť na krásne divadelné predstavenia, tvorivé dielne a vďaka spolupráci s Novohradskou knižnicou a kníhkupectvom Martinus, aj na čítanie z kníh a viacero ďalších prekvapení. Tešíme sa na Vás v Radnici - Mestskom múzeu za každého počasia, VSTUP ZDARMA! PROGRAM bude prebiehať počas oboch dní, piatok 19.8. a sobota 20.8.2022, od 10:00 - 18:00, pričom na konci každého dňa čaká na všetkých, ktorí sa v jeho priebehu zapoja do aktivít a súťaží, Rozprávková tombola 🙂 Ale POZOR, keďže tento ročník je jubilejný, v piatok na všetkých divákov čaká ešte veľké sladké prekvapenie 😉 a v sobotu o 18:30 BONUSOVÉ PREDSTAVENIE aj pre dospelých divákov s názvom "USMIATA PANTOMÍMA" - UMENIE TICHA v podaní popredného slovenského míma a nášho dlhoročného kamaráta Miroslava Kasprzyka. Tento rok s nami zažijete aj: DIVADELNÉ PREDSTAVENIA: Divadlo Neline, Bábkové divadlo na rázcestí, Divadlo z domčeka, Divadlo pod balkónom, Babadlo, Divadlo na hojdačke ČÍTANIE Z KNÍH: spisovatelia Július Belan a Kristína Mišovičová LITERÁRNY STAN a chill out zóna - Martinus a Novohradská knižnica Lučenec TVORIVÉ DIELNE A AKTIVITY Mestského múzea Lučenec Podujatie podporili: Europe Direct a sieť kníhkupectiev Martinus Tešíme sa na Vás!
 • Viac na Facebooku
 • Nech mi urobia svätostánok (Synagógy maďarských komunít) - výstava
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Mestské múzeum Lučenec pripravilo v spolupráci s Maďarskou akadémiou umení (MMA) a Maďarským múzeom architektúry – Pamiatkovým dokumentačným centrom (MÉM MDK) výstavu NECH MI UROBIA SVÄTOSTÁNOK venovanú architektúre vybraných maďarských, rumunských a slovenských synagóg (synagóg maďarských komunít). Osudy stavieb sú úzko spojené s dejinami krajín i osudmi spoločenstiev/komunít. Výstava návštevníkovi predstaví synagógy od najstarších stredovekých zo 14. storočia po stavby z prvej polovice 20. storočia od významných architektov, ku ktorým patril aj Leopold Baumhorn, autor lučenskej synagógy. Vernisáž výstavy sa uskutoční 1. júla 2022 o 16:30 hod, vo výstavnej sále Radnica/Mestského múzea Lučenec. Výstava bude sprístupnená do 21. augusta 2022.
 • Viac na Facebooku

Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016 a sprístupnené v septembri 2017.

Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí.

V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov a pod. Hlavná sála je využívaná napr. aj na konferencie, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.