Radnica Vás pozýva

  • Fotrova kára 2024 - zraz lučenských veteránov, 10.ročník
  • Srdečne vás pozývame na jubilejný 10. ročník zrazu lučenských veteránov, ktorý nesie názov Fotrova kára. Jedná sa tradičné sprievodné podujatie Dní mesta Lučenec, ktoré už za 10 rokov svojej existencie oslovilo množstvo návštevníkov a fanúšikov starých áut a motoriek. Okrem domácich veteránov, z Veteran klubu Lučenec, sa samozrejme predstavia aj hostia z celého Slovenska a občas aj z blízkeho Maďarska. Budeme sa na vás tešiť na tradičnom mieste, na ul. Dr. Herza v Lučenci a Radničnom námestí oproti Radnice, kde sa ako hudobný hosť predstaví lučenský dixieland Traditional Dixie Stompers 🙂 Tešíme sa na vašu návštevu! Hlavní organizátori: Veteran klub Lučenec, Mesto Lučenec, Mestská tržnica a LUKUS. Podujatie finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.
  • Viac na Facebooku
  • Rozprávkové pódium 2024 - minifestival pre deti
  • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
  • Vážení priatelia, srdečne vás pozývame už na 12.ročník podujatia Rozprávkové pódium - minifestival pre celú rodinu, ale najmä pre našich najmenších divákov a čitateľov. Naši návštevníci sa, ako každý rok, môžu tešiť na krásne divadelné predstavenia, tvorivé dielne a vďaka spolupráci s Novohradskou knižnicou a kníhkupectvom Martinus, aj na čítanie z kníh a viacero ďalších prekvapení. Tešíme sa na Vás v Radnici - Mestskom múzeu za každého počasia, VSTUP ZDARMA! PROGRAM bude prebiehať počas oboch dní, piatok 23.8. a sobota 24.8.2024, od 10:00 - 18:00, pričom na konci každého dňa čaká na všetkých, ktorí sa v jeho priebehu zapoja do aktivít a súťaží, Rozprávková tombola 🙂 Tento rok s nami zažijete totok: DIVADELNÉ a HUDOBNÉ PREDSTAVENIA: Divadlo Houže, DikoBRASS & Viktor Sabo (Divadlo z domčeka) Divadlo pod balkónom, Divadlo na hojdačke a samozrejme náš legendárny uvádzač, šašo a mím v jednej osobe - Mirko Kasprzyk 🙂 ČÍTANIE Z KNÍH: spisovateľky Danuša Dragulová Faktorová a Zuzana Kubašáková LITERÁRNY STAN a chill out zóna - Martinus a Novohradská knižnica Lučenec TVORIVÉ DIELNE A AKTIVITY Mestského múzea Lučenec Organizátori: LUKUS a Mesto Lučenec Podujatie podporili naši drahí partneri: Europe Direct Lučenec kníhkupectvo Martinus OOCR Novohrad a Podpoľanie SPOOL a.s. Lučenec RBProtetika s.r.o. Lučenec - p. Roman Bôžik Banskobystrický samosprávny kraj Novohradská knižnica Lučenec Tešíme sa na Vás!
  • Viac na Facebooku
  • VIVAT SCIENTIA! NECH ŽIJE VEDA! #05 - stretnutie s virológmi
  • Pravidelné stretnutia s vedou v Lučenci prinášajú v júni do metropoly juhu dvoch odborníkov z oblasti virológie. V utorok 25. 6. 2024 o 17.00 hod. sa v Radnici predstavia: odborníčka na komáre a komármi prenášané patogény, Viktória Čabanová (rodáčka z okresu Lučenec, konkrétne z Lovinobane) a špičková kapacita v oblasti vírusov, ktoré sú prenosné zo zvierat na človeka, Boris Klempa. Témy: RNDr. Viktória Čabanová, PhD. Lietajúce a otravné, sú komáre aj u nás nebezpečné? RNDr. Boris Klempa, DrSc., Sú vírusy hrozbou nášho storočia? Vedeli ste, že komár je považovaný za najnebezpečnejšieho živočícha sveta? Patogény, ktoré prenáša, totiž zapríčiňujú približne 750 000 ľudských úmrtí ročne. Predstavujú komáre riziko aj v našich končinách? A čo hrozí v prípade preniknutia nových inváznych druhov na Slovensko? To nám vo svojej pripravovanej prednáške povie Viktória Čabanová. Žijeme v období, kedy globálne zmeny, ku ktorým dochádza v posledných desaťročiach, výrazne napomáhajú šíreniu vírusov. Takmer všetky významné epidémie tejto doby boli spôsobené tzv. zoonotickými vírusmi, teda pôvodne živočíšnymi vírusmi, ktoré sú schopné infikovať aj človeka. Boris Klempa vo svojej prednáške predstaví viaceré takéto vírusy, ktoré spôsobili významné epidémie v minulosti, mohli by byť hrozbou aj dnes alebo sa vyskytujú aj priamo na Slovensku. Srdečne Vás pozývame do Radnice na Vivat Scientia! Nech žije veda! Využite príležitosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta vírusov a pýtať sa tých najkompetentnejších odborníkov. Vstup je voľný. Tešíme sa na Vás!
  • Viac na Facebooku

Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016 a sprístupnené v septembri 2017.

Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí.

V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov a pod. Hlavná sála je využívaná napr. aj na konferencie, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.