Radnica Vás pozýva

 • Môj prvý príbeh - diskusný večer s tromi publicistkami
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Pozývame Vás na záverečný diskusný večer z cyklu Ako nás zmenili 19X8 s názvom MÔJ PRVÝ PRÍBEH. Diskutovať prídu tri mladé, ale zato ambiciózne a ostrieľané publicistky, z ktorých dve sú rodáčkami z Lučenca - Katarína Acél Gáliková, Veronika Homolová – Tóthová a Soňa Gyarfášová. Témou bude ich prvý kontaktu s ľuďmi, ktorí zasiahli do ich života, života mladých žien a to natoľko, že o nich začali publikovať, dokumentovať ich, fotografovať... Spolu si pozrieme aj krátke dokumenty, ktoré naši hostia prinesú a Veronika určite spomenie a prinesie svoju novú knihu 🙂 Vstup je voľný, tešíme sa na Vás.
 • Viac na Facebooku
 • Vianočný trh šikovných rúk
 • Mestská Tržnica Lučenec
 • Mestská tržnica Lučenec, Mesto Lučenec a LUKUS Vás pozývajú na tradičné predvianočné podujatie VIANOČNÝ TRH ŠIKOVNÝCH RÚK. Tak ako po iné roky, v príjemnej atmosfére, budete môcť nakúpiť ručne robené darčekové predmety a rôzne výrobky. Kto vie? Možno práve tu kúpite krásny darček, ktorý poteší niekoho blízkeho... Príjemnú atmosféru budú podfarbovať mierne neštandardne prevedené slovenské koledy v podaní Trio Fanfares, ako aj swingové a dixie "šlágre", o ktoré sa postará obľúbený Traditional Dixie Stompers! Príďte si vychutnať tú správnu predvianočnú atmosféru, stretnite sa s priateľmi a určite si domov odnesiete niečo pekné, ručne s láskou vyrobené! Tešíme sa na Vás! !!!VSTUP VOĽNÝ!!! - len ručne robené výrobky - ako predajcovia sa predstavia rôzne inštitúcie, združenia, školy, malý remeselníci, atď - Kultúrny program: Trio Fanfares (koledy) a Traditional Dixie Stompers (lučenský dixieland) - Moderátor podujatia Stanislav Spišiak ml.
 • Viac na Facebooku
 • Diskusný večer - "Vznik ČSR v rámci dobového kontextu"
 • Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec
 • Pozývame Vás na diskusný večer, prednášku z cyklu Ako nás zmenili 19x8, ktorá bude venovaná vzniku 1.ČSR a jeho dobovému kontextu, do ktorého nás uvedie český historik z Brna, PhDr. Libor Vykoupil PhD. Tešíme sa na Vás, vstup je voľný! Podujatie z verejných zdrojov podporil FPÚ.
 • Viac na Facebooku
Budova Radnice bola zrekonštruovaná v roku 2015. Poskytuje administratívne zázemie pre LUKUS r.o. V jej priestoroch sídli aj jej organizačná zložka Mestské múzeum Lučenec, ktoré bolo zaregistrované MK SR v decembri 2016. V súčasnosti prebieha postupné budovanie expozícií z histórie Mesta Lučenec, niektoré už sú verejnosti prístupné ako napr.salón a budoár v štýle Biedermeier. Pripravujú sa inštalácie z histórie školstva, priemyselnej výroby v Lučenci, ale aj kampanologická expozícia a stála výstava významných maliarov z nášho regiónu (F.Gyurkovits). Objekt je k dispozícii aj Zboru pre občianske záležitosti pri Mestskom úrade v Lučenci, ktoré ho využíva na organizovanie slávnostných obradov – sobáše, zápisy detí do matriky, ocenenia jubilantov. Malá sála na prízemí je vyčlenená na zasadnutia mestského zastupiteľstva a odborných komisíí. V priestoroch Radnice sa ďalej konajú koncerty, rôzne besedy, vernisáže, výstavy, slávnostné vyradenia študentov. Hlavná sála je využívaná napr. aj na svadobné hostiny, odborné školenia, motivačné sedenia, semináre.